דף הבית >> מאמרים >> שיש גרניט למטבחים

אתם נכנסים בקרוב לבית חדש שבנייתו זה עתה הסתיימה? עומדים לעבור מבית או דירה ישנה, לדירהלא משנה אם אנחנו נוהגים לבשל הרבה או מעט, לא משנה אם אנחנו בשלנים מעולים או, למרבה הצער, די בינוניים, כולנו מבלים לא מעט זמן במטבח הביתי שלנו. לכולנו חשוב שהמטבח שלנו יראה יפה ואסתטי, שיהיה נקי ומטופח, ושיהיה נעים לשהות בו, לנו, לבני משפחתנו, ולאורחנו.

אחד המרכיבים המשפיעים ביותר על חזותו של המטבח, הוא משטח העבודה המכונה, שיש למטבחים. למרות שהחומר שממנו עשוי משטח העבודה נקרא על שם השיש הטבעי, הרי שבמרבית הבתים בישראל אין הוא שיש כלל וכלל. לעומת זאת, אחד החומרים הנפוצים ביותר, אשר מהם נוהגים להכין משטחי עבודה עמידים ויפים הינו חומר הידוע בשם שיש גרניט.

מהו חומר הגרניט

הגרניט הוא חומר מופלא, ולא לחינם הוא נפוץ מאוד בתעשיית משטחי שיש למטבח. סלע הגרניט החזק, אשר נוצר בתהליך גיאולוגי מעניין, הופך מינרלים שונים באמצעות חום ולחץ גבוה, לחומר הקשיח שמגיע בסופו של תהליך הייצור למטבח שלנו.

תהליכים גיאולוגים שונים חושפים את סלעי הגרניט או מקרבים אותם לפני הקרקע, כך שניתן להגיע אליהם ולהפוך אותם לחומר גלם לתעשיית השיש. את סלע הגרניט מפיקים בכמה מקומות ברחבי העולם, אך למרבה הצער לא בישראל. אצלנו בארץ, קיים חומר סלעי זה לא רחוק ממכרות תמנע הידועים, אולם התצורה שלהם הופכת אותם לבלתי מתאימים לעיבוד בתעשיית השיש למטבחים.

יתרונות שיש גרניט במטבח

שיש גרניט למטבחים נחשב לאחד מסוגי השיש הנפוצים אשר נמצאים בשימוש בישראל. מדובר במשטח עבודה עמיד מאוד וחזק, שאומנם יש זולים ממנו, אבל אין חזקים ועמידים כמותו. יתרונות נוספים שיש לשיש גרניט הם שהוא איננו מתבלה, עמיד בפני כתמים, לכלוך ועובש, וכדי לנקותו אין צורך להשתמש בחומרים כימיים רעילים או לעבוד קשה מדי. מעט חומר ניקוי פשוט, שניתן למצוא בכל בית, יספיק בשביל להסיר ממנו כמעט כל כתם. סוגים רבים של משטחי עבודה אחרים, זקוקים לרוב לתחזוקה שוטפת ויקרה יותר, הם מתבלים עם חלוף השנים, ועשויים להתבקע או לשנות את צבעם. בשיש גרניט, לעומת זאת, זה לא קורה.

לפני רכישת שיש גרניט, חשוב להקפיד ולוודא שהביצוע של התקנת שיש למטבח מסוג זה, יתבצע על ידי מתקינים מקצועיים ובעלי ניסיון. אחת מהתכונות של הגרניט, שמתלווה לחוזק הרב שלה היא משקלה הכבד. זו אחת הסיבות שהתקנה עצמית של שיש למטבח מסוג זה איננה יכולה לבוא בחשבון.

ביחד עם החוזק הרב והעמידות שיש לגרניט, חשוב גם לדעת שלא מדובר בגוש סלע מסותת ובלתי אטרקטיבי. יצרני שיש גרניט למטבחים מתוצרת איכותית מחזיקים ברשותם מגוון עצום של דגמים וצבעים, אשר יתאימו לכל סגנון של מטבח ולכל טעם. בין אם אתם מחליפים את השיש הישן בחדש, או מעצבים מטבח חדש, עבור בית שממש עכשיו נסתיימה בנייתו; בין אם אתם משתמשים בכלי בישול מפורצלן, מחרסינה או מזכוכית; בין אם המטבח שלכם רחב ידיים או קטן וקומפקטי, המטבח שלכם ירגיש נפלא בכל מצב, עם שיש גרניט חדש.

 
 
 
   
 
שיש איטליאנו
רחוב לחי 11 בני ברק
מנהל מכירות 1700-705-200
האקרמן קידום אתרים בגוגל
לייבסיטי - בניית אתרים